Všichni sedíme ve velkém divadle světa: cokoli se zde děje, dotýká se všech.
Jan Amos Komenský

7. ročník soutěže Brána k druhým

Ohlédnutí za loňským ročníkem

V prosinci loňského roku se uzavřel 7. ročník soutěže Brána k druhým, kterou vyhlásil Národní institut pro další vzdělávání.

     Do 7. ročníku se přihlásilo 27 týmů, které v období od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018 vykonaly ve svém okolí něco veřejně prospěšného a užitečného pro ostatní. Záběr jejich činností byl obrovský a hodnocení velmi obtížné.

     Sedmičlenná porota složená za zástupců organizací dětí a mládeže, patronů soutěže a zástupce MŠMT (v uplynulém ročníku jimi byli Vladimíra Dvořáková, Naďa Eretová, Irena Hošková, Aleš Sedláček, Michaela Přílepková, Pavel Prachař a Jiří Zajíc) pracovala v průběhu října na hodnocení (každý člen poroty samostatně, výsledek poslal mailem do NIDV, aniž znal hodnocení ostatních). I když byla situace velmi napínavá a nakonec rozhodoval třeba jeden jediný bod, pět týmů, které byly následně pozvány do Prahy, bylo jednoznačně vybráno. Čtyři z dětské kategorie a dva týmy nad 18 let se tedy mohly těšit na pěkný den v Praze spojený s návštěvou zajímavých míst a se setkáním s ještě zajímavějšími lidmi, mezi nimiž tradičně byl herec Petr Vacek. Porota se po zvážení všech okolností totiž rozhodla udělit jednu zvláštní cenu v kategorii dětských týmů.

     Setkání se uskutečnilo v pátek 14. prosince 2018, kdy pozvané týmy nejenže obdržely symboly barevných klíčků jako potvrzení jejich schopnosti bránu k druhým skutečně odemknout, ale prohlédli si také dopravní expozici Národního technického muzea, obdrželi pěkné hry od společnosti Mindok i kvalitní knížky darované společnostmi Tarsago a Albatros Média a mohli si povídat s některými patrony soutěže.

     Seznámit se s oceněnými týmy můžete zde, celkový přehled výsledku je tady nebo i zde

Svatava Šimková, NIDV MŠMT

Naši partneři