10. ročník
Hlavním cílem soutěže, kterou vyhlašuje Národní pedagogický institut ČR ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, je hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26 let.

                                                                                                                     Foto: NPI ČR

INFORMACE K PŘIHLAŠOVÁNÍ

Soutěže se může zúčastnit jakákoliv skupina (např. oddíly, kroužky, kluby, družiny i ti, kteří se scházejí „jen tak“), která v období od 1. 11. 2020 do 31. 10. 2021 vykonala ve svém okolí něco veřejně prospěšného a užitečného pro ostatní – pomáhá potřebným lidem, zvelebuje okolí ve svém městě či obci, pečuje o přírodu nebo třeba pořádá veřejnou sbírku, zkrátka rozdává svou tvořivostí radost druhým (může se jednat o jednorázový čin i dlouhodobější aktivitu/aktivity).

Vyplněný soutezni-formular-2021 můžete zasílat průběžně, nejpozději však do 30. listopadu 2021 na adresu vlastimil.jura@crdm.cz.

Aktuální informace k 10. ročníku

        I tentokrát se soutěž účastnily desítky týmů ze všech možných oblastí naší země a s velice pestrým spektrem zaměření. Celkově 24 týmů úspěšně splnilo podmínky soutěže.

  Zde je jejich přehled

           Dětské týmy do 15 let: 
Rakovčelaříci, ZŠ Kbely – Obejmi čtením, ZŠ waldorfská Plzeň, ZŠ Karla Čapka, ZŠ Lesní Liberec, TYMY Holešov, Pionýr Sušice, Doučování Chrudim, Mladí chovatelé zvířat Mikulášovice, ZŠ Kbely – Adélka, Pionýr Hrádek u Rokycan.

           Týmy mládeže do 18 let:
Parlament mládeže Mladá Boleslav, SZeŠ Čáslav, Gymnázium Opava – ZIP, Pionýr Holešov, Obchodní akademie Přerov – útulky, FUNNYCOM, Obchodní akademie Přerov – žirafy, Pionýr Kdyně.

          Týmy dospělých do 26 let:
Věznice Nové Sedlo, spolek Daruj krev, Obchodní akademie Přerov – darování krve, Obchodní akademie Přerov – Jsme blízko, Pionýr Dobřany.

Závěrečné setkání vybraných týmů v Praze

Pozvané týmy:
Rakovčelaříci, ZŠ Kbely – Obejmi čtením, ZŠ waldorfská Plzeň, Doučování Chrudim, Parlament mládeže Mladá Boleslav, Střední zemědělská škola Čáslav, Věznice Nové Sedlo a Obchodní akademie Přerov – darování krve.

Závěrečné setkání se uskutečnilo 2. května 2022
v Národním technickém muzeu a
tradičně jej moderoval Petr Vacek

Účastníkům gratulovali senátor Pavel Fischer, tisková mluvčí Milionu chvilek Hanka Strašáková, předseda Pionýra Dušan Pěchota, zástupkyně České rady dětí a mládeže Vendula Nejedlá a zástupce firmy Mindok, která pravidelně daruje deskové hry, Pavel Prachař.

Fotografie ze závěrečného setkání se tu objeví zanedlouho 😉 

Prezentaci o pozvaných týmech si můžete stáhnout tady

 

Naši partneři