6. ročník

Ohlédnutí za 6. ročníkem

Hlavním cílem soutěže, kterou vyhlašuje Národní pedagogický institut ČR ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, je hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26 let.

 

 

 

 

Kategorie děti do 18 let

 

Žákovská samospráva. Základní škola Prostějov (4)

Tento aktivní žákovský parlament, složený ze zástupců všech tříd (tady máme jen jejich reprezentativní výběr) celoročně podporuje dětí ze speciální školy Jistota v Tetíně. Členové žákovské samosprávy pro ně pořádají různé zábavné akce a také jim pomáhají s učením

 

Oddíl Slunečnice Junák Mor. Budějovice (3)

Skautky z Moravských Budějovic se rozhodly pomoct těžce nemocnému dvouletému děvčátku – a vymyslely to skutečně skautsky: Uspořádaly veřejnou sbírku formou čtyř denní kavárny, kde nabízely vlastnoručně vytvořené pochoutky a k tomu ještě připojily řadu kulturních a osvětových akcí, které vrcholily vánočním koncertem.

 

Rodoklub, podporujeme generace. ZŠ Karlovy Vary (1-2)

Žákovský minipodnik Rodoklub je parta skutečných podnikavců, kteří mají velice široký záběr: Pomáhají mladším kamarádům stejně jako přírodě, svými nápady oživili Noc s Andrsenem, rodiče vítají oblíbenou kavárničkou, z jejíhož výtěžku podporují nemocnou spolužačku, a v rámci akce Chceme čisté město úspěšně odstartovali proměnu chování pejskařů.

 

Veřejný prostor – studenti z Gymnázia J. Jungmanna Litoměřice (1-2)

V rámci dlouhodobého projektu Menšiny mezi námi uspořádali v uplynulém školním roce hojně navštívené veřejné debaty – tentokrát věnované alternativnímu stravování, Syřanům a lidem s menšinovou sexuální orientací.

CENY POROTY

Orlíci, Orel – jednota Drnovice

Orlíci nejsou zdaleka jen sportovci. Porotu zaujali šíří toho, co dokázali: Pomáhají dětem z dětského domova i hendikepovaným dětem, starají se o přírodu i památky a adoptovali si na dálku holčičku z Keni i želvu uhlířskou z brněnské ZOO.

 

Kategorie mládež nad 18 let

 

Tým mediků z Masarykovy univerzity Brno

Sedmnáctičlenný tým brněnských mediků pomáhal o prázdninách v řeckém utečeneckém táboře. Společně tak ošetřili více než 1000 pacientů z řad afghánské komunity, která v improvizovaném táboře pobývala půlroku.

 

 

Foto: NPI ČR

Naši partneři